saç ekimi ve saç protezi

Saç dökülmesi, seyrelmesi ve kellik gibi problemler yaşayan kişiler için günümüzde pek çok çözüm sunulmaktadır. Bu çözümlerin arasından kendiniz için en uygun olanını seçmek oldukça zorlayıcı bir süreç olmaktadır. Uygulama yöntemi, fiyatları, uygulamayı yapan merkezler ve uzmanlar gibi pek çok farklı kriteri değerlendirmek gerekmektedir. Karar süresinin uzaması ise kişinin psikolojik ve sosyolojik olarak kelliğe bağlı sorunlarla daha uzun süre boğuşması anlamına geliyor. Daha hızlı karar vermek ve bir an evvel hayata geçirmek isteyenler daha çok saç ekimi ve saç protezi seçenekleri arasında kalıyorlar. İki yöntem de daha kalıcı olması ve gerçekçi bir görsel sağlaması bakımından tercih ediliyorlar. Ama belli başlı büyük küçük farklılıklar bulunmaktadır.

Saç Ekimi mi? Saç Protezi mi?

Saç ekimi uygulamaları teknolojinin gelişmesi ile birlikte kellik sorunu yaşayanlara umut vermeye devam ediyor. Ama tüm bu çabalara rağmen saç ekiminin bazı dezavantajları mevcuttur. Bu dezavantajlardan başlıcaları, saç kök hücre transferinden sonra dökülme ihtimalinin yüksek olması, tutunabilen saç kök hücrelerinin ise seyrek bir görünüm oluşturması olarak sayılabilir. İstenilen görünüme ulaşılabilmesi için bu uygulamanın üzerine saç simülasyonu yöntemine başvuranların sayısı azımsanamacak kadar çoktur. Bu şekilde tercih edilen yöntemlerde ise hem maddi açıdan hem de zaman açısından kayıplar yaşanmaktadır. Tüm bu hususlar dikkate alındığında saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin kafalarında ciddi soru işaretleri oluşmaktadır. Hem cerrahi bir müdahale olması hem de istenilen başarıya ulaşılamama ihtimali kişilerin bu konuda çekinceler yaşamasına neden olmaktadır.

Saç Protezi Uygulaması
Saç Protezi Uygulaması

Saç Protezi uygulamalarında ise, sonuç hemen hemen en başından belli olmaktadır. Özellikle uzman kişilerin bünyesinde olduğu merkezlerce yapılan uygulamalar ile kişi istediği sonuçlara ulaşabilmektedir. Bu uygulamada ise bakım periyotlarının olması yöntemi isteyen kişilerin düşünmesine yol açmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra ortalama 3-6 haftalık periyodlarla uzmanlarınca merkezlerde ya da uzmanlarından alınmış eğitimler neticesinde evlerinizde bu bakımı mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.
Elbette tüm bu uygulamalar kişinin psikolojik ve sosyolojik olarak daha rahat ve konforlu bir hayat sürdürmesine olanak sağlamak için geliştirilmeye devam etmektedir. En doğrusu iyice araştırarak, konunun uzmanı kişilerle görüşerek sizin için en uygun olan yöntemin saptanması olacaktır. Ardından yapılan uygulamanın kalıcığının sağlanması ise tamamen bakım ve özen ile doğrudan ilgili olacaktır. Neticede aynaya baktığında gördüğü görüntüden memnun olan birinin hem özel hayatına hem de sosyal yaşantısına bu durumun katkısı büyüktür. Kendinden emin ve özgüvenli bireylerin toplumda kendilerini ifade etme ve topluma kendilerini kabul ettirme konusunda bu durumun kolaylığını yaşayacakları kuşkusuzdur.

Saç ekimi cerrahi bir müdahale, saç protezi ise acı ya da ağrı duyulmadan uygulanan bir yöntemdir. Temel farklılıkların başında bu gelmektedir. Ardından uygulamalardaki başarı oranları dikkat çekmektedir. Son olarak ise tüm bu yöntemler arasından mutlaka kişiye en uygun olanının bulunarak uygulanması olacaktır. Hem fizyolojik olarak hem de psikolojik olarak tüm avantaj ve dezavantajlar ciddiyetle ele alınıp değerlendirilirse maddi manevi kayıpların da büyük ölçüde önüne geçilecektir.

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara