saç mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi veya saç hassaslaşması gibi çeşitli saç problemlerinde faydalı etkiler sağlayan ve araştırmalarca tıbbi olarak onaylanmış bir tedavi uygulamasıdır. Saçların ihtiyaç duyduğu malzemeleri saçlara enjekte ederek kökler üzerinden bir canlılık kazandırmayı hedefler. Saç seyrelmesi problemiyle karşı karşıya olan bireyler saç mezoterapisi uyguladığı takdirde saçlarının beslendiğini gözlemleyebilir ve daha sağlıklı saçlara kavuşabilir. Saç mezoterapisi mikro iğneler aracılığıyla saç derisine kişinin yaşadığını duruma ve özelliklerine göre belirlenmiş enjeksiyon uygulamaları olarak özetlenebilir.

Randevu Al

Saç Mezoterapisi İşlemi Ne İçerir?

Bu mikroenjeksion müdahalesiyle saç cildinin işlevsel tabakası olan dermis uyarılarak, ihtiyacı olan tüm mineraller, vitaminler ve düzenleyiciler saç köküne enjekte edilir. Lokal olarak yapılan bu müdahale istenirse tüm saç bölgesine uygulanabilir. Yaşanan duruma göre sadece seyrekleşen bölgeye de uygulama yapılabilir. Kadın-erkek ya da yaş gözetmeksizin saç problemi yaşayan tüm bireyler saç mezoterapisi yaptırabilir. Aynı zamanda acısız, ağrısız bir uygulamadır.

Saç mezoterapisi seansı uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 saat sürebilir. Öncelikle anestezik krem uygulaması yapılabilir. Hemen ardından da mikroenjeksiyon etabı başlamaktadır. Son bölümdeyse elektroporasyon denilen ve enjekte edilen ilaçların emilimini artırarak saçı büyüme dönemine sokan etap gerçekleşir.

Dökülmeyi durdurabilmek adına 4-6 seans saç mezoterapi uygulaması gerçekleştirilir ve bunun ardından her yıl belirli periyotlarla az sayıda seanslar uygulayarak koruma tedavisine devam edilir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Saç mezoterapisi günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır ve çok başarılı sonuçlar vermektedir. Yalnızca küçük bir bölgeye uygulanması dahi çevre saç köklerinin etkilenmesine sebep olur ve iyileşme oranı yayılarak yükselir. Uygulamayı yaptıran bireylerde iyileşme ilk seanstan itibaren başlar ve zamanla gelişim hızı artar. Yüksek maliyetleri olmayan saç mezoterapisinde enjekte edilen ilaçlar uzman hekimler tarafından belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Dolayısıyla alanında profesyonel dermatologlar ile çalışılması önerilmektedir.

Saç Mezoterapisi Yaptırırsam Saçlarım Uzayacak Mı?

Saç mezoterapisi yaptıran bireylerin saç dökülmesinde durma, beslenen ve uyanan saç kökleriyle yeni saç kazanımı sağlama ve mevcut saçların canlılığında büyük oranda yükselme gözlemlenmiştir. Saç mezoterapisiyle enjekte edilen mineral, vitamin ve düzenleyicilerle birlikte saç köklerinin ihtiyacı olan besinlerin elde edilmesi ve uykuda olan köklerin canlandırılarak işlevselllik kazanması sağlanır. Böylece sağlıklı saç kökleri elde edilir ve hayal edilen saçlara kavuşulacak ortam hazırlanır.

Kelliğe karşı bir çözüm olacağı gibi, özellikle erkeklerde gerçekleşen ve yaş ilerledikçe ileri seviyeye çıkan erkek tipi kelliğin de geciktirilmesi sağlanır. Özellikle ülkemizde erkek tipi kellik ciddi ve yaygın bir problemdir.

Saç Mezoterapisi ile Hayatımda Neler Değişecek?

Saç kaybının çeşitli problemleri vardır. Genetik olabileceği gibi hormonel olarak da gerçekleşebilir. Kişinin stresten bakımsızlığa kadar çok sayıda neden saçlarını kaybetmesi mümkündür. Saç mezoterapisiyle bu durum tersine çevrilebilir. Yalnızca saç kaybı için değil mevcut saçların dayanıklılığını artırmak için de oldukça uygun bir yöntemdir.

Saç mezoterapisi, saç ekimi sonrasında mevcut saçların korunması, saçlarda zayıflamanın önüne geçilmesi, parlaklık ve hacim kazandırma; saça daha önce yapılmış boya gibi kuaför müdahaleleriyle yıpranan veya yanan saçların eski sağlığına kavuşturulması, geç uzama probleminin önüne geçilmesi gibi konularda yüksek oranda başarı sağlar.

Saç mezoterapisi sırasında saç kökleri için hazırlanan ve saç kökünün ihtiyacı olan besinlerden oluşan kokteyl ile köklerin yenilenmesi için sağlıklı bir sirkülasyon sağlanır ve bu kişinin saç teli sayısı artırarak saçlarının yeniden hacim ve canlılık kazanmasını sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Mezoterapisi Etkili Bir Yöntem Midir?
Saç Mezoterapisi Ağrılı Bir İşlem midir?
İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?
Saç Mezoterapisi Ne Zaman Etkisini Gösterir?
Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası 10. Gün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük çekincesi işlem sonrası dış görünümlerinin nasıl olacağı. Merak etmeyin, saç ekimi izleri 10 günde yok oluyor.

+90(542) 415 10 80

Hasta Yorumları

“Nejla hanım benimde saç ekimimi yaptı özellikle kendisinin bizzat saç ekimi uygulamasını yapması ilgi alakası ve profesyonelliği tartışılamaz bende çok araştırdım yaklaşık iki sene kadar çok memnunum şu an herkese tavsiye ederim..”
“Hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir saç ekim merkezidir.Necla hanım ve ekibine güvenin, doğal görünümlü saçlara kavuşmanın mutluluğunu yaşayın.Ben kendilerine çok teşekkür ederim.Yaptıkları ekimden fazlasıyla memnun kaldım.Emeğinize sağlık Necla hanım..”
“Saç ekimi yaptıracak olanlar, Çok tanıdığım hizmet aldı Necla Hanım ve kendisi gibi tecrübeli güleryüzlü samimiyet dolu işinin ehli ekibi başka yerde bulamazsınız , zaten kendileriyle konuşursanız duyacaksınız ki en büyük referansları yaptıkları işlerdir. saç analizini en doğru şekilde yapıp üst düzey ilgi alaka gösteriyorlar. gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendiren sadece yapılan işlemde değil sonrasında da tüm sorularınıza yanıt veren işini önemseyen bir ekip.”
Zeki Karav
Mehmet Yılmaz
Duygu İnce

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara