fbpx
dhi saç ekimi

DHI Saç Ekimi Nedir?

FUE yöntemi de kendi içinde çeşitli teknikler ile kategorize edilmektedir. DHI saç ekimi tekniği aslında FUE saç ekim metotlarından bir tanesidir. Yani DHI saç ekimi olarak isimlendirilen “Direct Hair Implantation” yöntemi yeni bir yöntem olmayıp FUE saç ekim yönteminin farklı uygulanış şekilleridir.

Mevcut yöntemlerin geliştirilmesi ve daha başarılı sonuçların ortaya çıkması amacıyla saç ekimlerinde farklı uygulama yöntemleri denenmektedir. Bu yöntemlerden bir tanesi de donör bölgeden alınan saçın bekletilmeden hemen uygulanan “doğrudan saç ekimi” yani DHI  saç ekimi yöntemidir. DHI saç ekimi yönteminde özel olarak tasarlanmış olan choi isimli kaleme benzer bir alet kullanılmaktadır. Kullanılan aletin ucundaki yapıya verilen isimden dolayı DHI saç ekimi yöntemi choi yöntemi olarak da adlandırılır.

Randevu Al

DHI Saç Ekimi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Lokal anestezi uygulanmış donör alandaki saç kökleri özel bir cihaz yardımıyla gevşetilir ve bu kökler tek tek toplanır. Toplanan bu kökler, özel uçlu bir kalem ile donör bölgeden alınan saç kökleri hiç bekletilmeden direkt olarak ekim yapılacak yere yerleştirilir. Diğer FUE yöntemlerinde olduğu gibi alınan köklerin bir solüsyonda bekletilmesi söz konusu değildir. Dolayısı ile greftler çok bekletilmeyerek canlılık süresi yüksek tutulması hedeflenir. Greflerin vücut dışında; her ne kadar özel solüsyonlar ve soğutucu kaplar içerisinde muhafaza edilse de; geçirdiği her dakika zarar görmesi ve canlılıklarını yitirebilme ihtimali vardır. Bu sebeple greftin donör bölgeden alınır alınmaz ekim yapıldığı takdirde ekim sonrası dökülme miktarı azalttığı düşünülmektedir fakat bilimsel olarak ispatı mevcut değildir. Aynı şekilde DHI saç ekimi yöntemi FUE yöntemine göre daha başarılıdır demek mümkün değildir.

dhi saç ekimi

Choi Kalemi ve Özellikleri

İlk olarak Güney Kore’de bulunan Kyungpook National University’ de geliştirilen ve adını buradan alan Choi kalemi, asyalıların karakteristik düz ve kalın telli saçlarında uygulanmıştır. Fakat kıvırcık saç tiplerinde deformasyonlara neden olduğu ileri sürülerek uygulaması zor bir metot kabul edilmiştir. Daha sonraları bu kalem üzerine yapılan çalışmalarda genel saç tiplerine uygun bir şekilde uygulanabilir versiyonu üretilmiş ve şu an kullanılan 0.65 ile 1 mm arasında değişen kalınlıklarda silindirik uçlu choi kalemleri son halini almıştır.

Operasyonda ortalama 2 ile 6 arasında choi kalemi ve bu kalemlerde 10 ile 15 arası choi ucu kullanılır. Saç folikül donör bölgeden choi ucunun içerisinde toplanır. Folikül topladıktan sonra sırasını uzman doktora devreder. Bu kısım önemlidir, çünkü bu yöntemin çok hassas yapılması gerekir. Uzman doktor yaklaşık 45 derecelik açılarla ve saçın doğal çıkış yönüne uygun olarak kalemin itme mekanizmasını kullanarak ekimi tamamlar.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

DHI saç ekimi yöntemi traşsız saç ekimi olan long fue yöntemiyle birleştirilebilmektedir. DHI saç ekimi yöntemi için bir çok avantaj yazılsa da FUE yönteminden avantaj olarak pek farkı bulunmamaktadır. Yaraların daha hızlı iyileşmesi, daha sık ekim yapılabilmesi ya da donör bölgeye ve greftlere zarar vermemesi aslında sadece DHI saç ekimi yöntemine özgü avantajlar olmayıp FUE yönteminde de aynı avantajlar bulunmaktadır.

DHI Saç Ekiminin Dezavantajları

Öncelikle işlemin yüksek hassasiyet gerektiriyor oluşu konusunda uzman ve deneyimli bir doktorun kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekliliğini zorunlu kılıyor. Dolayısı ile ekim yapılacak yerin iyi incelenmesi gerekmektedir. Klasik FUE yönteminde yaklaşık 6 saatte işlem tamamlanırken DHI saç ekimi yönteminde 6 saat içerisinde max. 3000-3500 greft ekilebilmektedir. Bu sebeple saç ekimi seansları FUE yöntemine göre fazladır. Ekim süresi diğer yöntemlere göre çok daha uzun sürmesinden dolayı daha maliyetlidir.

DHI Saç Ekimi Yönteminin Klasik FUE’den Farklıkları Nelerdir?

 • DHI saç ekimi yönteminin en önemli farklarından biri saçların tıraş edilmeden ekim yapılabilmesine olanak sağlamasıdır.
 • Saç kökleri donör bölgeden alındıktan sonra 1-2 dakika içinde ekildikleri için, saç köklerinin vücut dışında beklemeleri söz konusu değildir. Bu da saç köklerinin zarar görme ihtimalini çok aza indirmektedir.
 • Saçların tamamen dökülmediği alanlarda, saç arasına daha kolay ekim yapabilmesi söz konusudur.
 • Özellikle dar alanlarda yapılan saç ekimlerinde daha yoğun saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar Oldu?

Saç ekimi fiyatları her saç ekim merkezinde dönemsel olarak değişebilmektedir. Saç ekimi fiyatları aşağıdaki koşullar doğrultusunda belirlenir;

* Dönemsel
* Uygulanan Teknik
* Gereksinim Duyulacak Greft Sayısı
* Saç Ekimi Hariç Yapılacak Ek Uygulamalar
* Medikal Ekipmanlar ve Hastane Koşulları

Belirtmiş olduğumuz etkenlerden dolayı aynı saç ekim merkezinden 2 kişi aynı anda fiyat alsa dahi farklı bir fiyat ile karşılaşabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

DHI saç ekimi yönteminde donör bölge neden önemlidir?
DHI saç ekimi yönteminde greftler bekletilir mi?
DHI saç ekimi yöntemiyle ekilen saçlar doğal görünür mü?
Herkes DHI saç ekimi için uygun mudur?
Saç Ekimi

Öncesi ve Sonrası

 • Before-ornek-1
  After-ornek-1
  Öncesi ornek-1 Sonrasi
 • Before-ornek-2
  After-ornek-2
  Öncesi ornek-2 Sonrası
 • Before-ornek-3
  After-ornek-3
  Öncesi ornek-3 Sonrası
Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası 10. Gün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük çekincesi işlem sonrası dış görünümlerinin nasıl olacağı. Merak etmeyin, saç ekimi izleri 10 günde yok oluyor.

+90(542) 415 10 80

Hasta Yorumları

“Nejla hanım benimde saç ekimimi yaptı özellikle kendisinin bizzat saç ekimi uygulamasını yapması ilgi alakası ve profesyonelliği tartışılamaz bende çok araştırdım yaklaşık iki sene kadar çok memnunum şu an herkese tavsiye ederim..”
“Hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir saç ekim merkezidir.Necla hanım ve ekibine güvenin, doğal görünümlü saçlara kavuşmanın mutluluğunu yaşayın.Ben kendilerine çok teşekkür ederim.Yaptıkları ekimden fazlasıyla memnun kaldım.Emeğinize sağlık Necla hanım..”
“Saç ekimi yaptıracak olanlar, Çok tanıdığım hizmet aldı Necla Hanım ve kendisi gibi tecrübeli güleryüzlü samimiyet dolu işinin ehli ekibi başka yerde bulamazsınız , zaten kendileriyle konuşursanız duyacaksınız ki en büyük referansları yaptıkları işlerdir. saç analizini en doğru şekilde yapıp üst düzey ilgi alaka gösteriyorlar. gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendiren sadece yapılan işlemde değil sonrasında da tüm sorularınıza yanıt veren işini önemseyen bir ekip.”
Zeki Karav
Mehmet Yılmaz
Duygu İnce

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara