perkutan teknik

Perkütan Saç Ekimi Tekniği Nedir?

Perkütan saç ekimi dünyada çok az yerde uygulanan özel ve etkili bir tekniktir. Bu tekniği özel yapan ise doğal görünümlü olmasıdır. Başın arka tarafından alınacak saç köklerinin ekileceği alanlarda ince uçlu özel bıçaklar ile delikler açılır. Bu deliklerin özelliği düz değil yuvarlak şekillerde olmalarıdır.
Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır, yani saç tellerinin kalınlığında olan delikler, tam olarak saçların girmesi için tasarlanır. Çünkü her saç telinin kök yapısı farklılık göstermektedir.

Randevu Al

Saç ekiminin neticesinde doğal bir sonuç görmeyi bekleyen hastalar için bu yöntem son derece avantajlıdır. Çünkü saçların doğal görünümlü olması, her saç teline özel olarak açılmış deliklere, doğru açılar ile ekim yapılmasıyla gerçekleşir. Bu özel teknikler sayesinde de saça istenilen doğal görünüm sağlanmış olur.

Perkütan yöntemi ile uygun açıları verilen farklı boyutlardaki küçük deliklere yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması veya bulunduğu alanin değişmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Bir diğer avantajı ise köklere zarar gelme ihtimalinin bulunmayışıdır, çünkü bu teknikte saç teller saçlı bölgeden tutularak ekilir.
Perkütan Saç Ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminde iyileşme süresi oldukça hızlıdır. 2-3 gün sonra iyileşen ekim bölgesinde iz de kalmaz. Aşırı derecede izotonik sıvı kullanılmadığından dolayı, saç ekimi operasyonundan sonra yüzünüzde ödem oluşumu da az olmaktadır. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre iyileşme süresi neredeyse yarı yarıyadır. Aynı zamanda iyileşme süresi içerisinde daha az farklılık hissedersiniz, cildinizde kızarıklıklar oluşmadan bu dönemi atlatmış olursunuz.

Çok zahmetli bir teknik olmasından dolayı ekim işleminin 1 günde tamamlanması mümkün değildir. Seanslarda maksimum 1400 saç kökü çıkarılabilmektedir ve standart bir ekimin tamamlanabilmesi için en az 2 gün gerekmektedir.

Perkütan Saç Ekimi dünyada çok az klinikte ve ülkede uygulanan özel bir tekniktir. En büyük artısı, doğal görünümlü saçlara sahip olunmasıdır. Her saç teli için özel açılar verilerek ince delikler açılır çünkü her saç telinin kök yapısı birbirlerinden farklıdır.

Saç Ekimi

Öncesi ve Sonrası

 • Before-ornek-1
  After-ornek-1
  Öncesi ornek-1 Sonrasi
 • Before-ornek-2
  After-ornek-2
  Öncesi ornek-2 Sonrası
 • Before-ornek-3
  After-ornek-3
  Öncesi ornek-3 Sonrası
Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası 10. Gün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük çekincesi işlem sonrası dış görünümlerinin nasıl olacağı. Merak etmeyin, saç ekimi izleri 10 günde yok oluyor.

+90(542) 415 10 80

Hasta Yorumları

“Nejla hanım benimde saç ekimimi yaptı özellikle kendisinin bizzat saç ekimi uygulamasını yapması ilgi alakası ve profesyonelliği tartışılamaz bende çok araştırdım yaklaşık iki sene kadar çok memnunum şu an herkese tavsiye ederim..”
“Hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir saç ekim merkezidir.Necla hanım ve ekibine güvenin, doğal görünümlü saçlara kavuşmanın mutluluğunu yaşayın.Ben kendilerine çok teşekkür ederim.Yaptıkları ekimden fazlasıyla memnun kaldım.Emeğinize sağlık Necla hanım..”
“Saç ekimi yaptıracak olanlar, Çok tanıdığım hizmet aldı Necla Hanım ve kendisi gibi tecrübeli güleryüzlü samimiyet dolu işinin ehli ekibi başka yerde bulamazsınız , zaten kendileriyle konuşursanız duyacaksınız ki en büyük referansları yaptıkları işlerdir. saç analizini en doğru şekilde yapıp üst düzey ilgi alaka gösteriyorlar. gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendiren sadece yapılan işlemde değil sonrasında da tüm sorularınıza yanıt veren işini önemseyen bir ekip.”
Zeki Karav
Mehmet Yılmaz
Duygu İnce

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara