fbpx
kaş ekimi

Kaşların farklı nedenlere bağlı olarak kaybolması ile kaş azlığının ortadan kaldırılması için özel teknikler ile uygulanan işleme kaş ekimi denir. Saç ekim işleminden sonra çok sık uygulanan bir durumdur. Teknolojinin ilerlemesi ile çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kaşlar yüzümüzün ifadesinin oluşmasında çok etkilidir. Özellikle son yıllarda kalın ve doğal kaş modasının artması ile kaş ekim işlemine olan talebin artmasını sağlamıştır.

Kişinin kendi vücudundan alınan sağlıklı kökler özel yöntemler ile ekilir. İşlemin başarılı sonuç vermesi için mutlaka sağlıklı köklerin toplanması gerekir. Kökler toplandıktan sonra sınıflandırma işlemi yapılır. Sınıflandırma işlemi ile sağlam olmayan kökler ayrıştırılır ve ekim yapılmaz. Kaş ekimi için hangi tekniğin uygulanması gerektiğine hekim karar verir.

Randevu Al

Kaş Kaybı Nedenleri

Kaş kaybı derecesi ve nedenleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Nedeni ne olursa olsun seyrek ve yarım kaş görüntüsü insanları psikolojik olarak rahatsız eder. En çok karşılaştığımız kaş kayıpları nedenleri;

  • Hatalı olarak uygulanan estetik uygulamalar ve yanlış kişisel bakım ürünlerinin kullanılması
  • Yanık, darbe alma ve trafik kazası gibi travmaların yaşanması
  • Kanser gibi kıl köklerinin dökülmesine neden olan hastalıkların tedavisinin alınması
  • Beslenme düzeninin olmaması ve tek yönlü beslenme
  • Kimyasal ürünlere maruz kalma sonucunda kıl köklerinin zarar görmesidir.

Sıraladığımız nedenlerden dolayı kaşlar tamamen ya da kısmen kaybolabilir. Kaş ekimi işlemi sayesinde doğal ve kalıcı kaşlara sahip olarak bu problemden kurtulabilirsiniz

kaş ekimi

Kaş Ekimi Öncesi Hazırlık

Kaş ekimi uygulaması öncesinde yapılması gereken bazı hazırlıklar mevcuttur. İşlem öncesinde yapılan bu hazırlıklar işlem başarısını direkt olarak etkiler. İşlemin yapılacağı kişi öncesinde detaylı olarak bilgilendirilir. Hazırlık aşamasında uygulanması gerekenler;

  • İlk olarak fiziki muayene edilir ve kaşların durumu tespit edilir.
  • Kaşların seyreklik derecesi belirlenir ve buna göre işlem için toplanması gereken greft sayısı belirlenir.
  • Kaşların yüze uygun olarak profili çizilir ve greftlerin ekileceği alanlar tespit edilir.
  • İşlemden en az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilir.
  • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlığı olan kişilerin bu ürünlere ara vermesi gerekir.

Kaş ekimi hazırlık aşaması ile ilgili detaylı bilgi almak için mutlaka uzman hekim ile görüşmelisiniz. Doktorunuzun tavsiye ettiği her türlü öneriyi dikkate almalısınız.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi lokal anestezi altında uygulanır. En çok kullanılan teknik FUE yöntemidir. Kişinin ense kısmından alınan greftler lokal anestezi altında ekim alanına açılan kanallara  tek tek ekilir. Uygun cihaz yardımı ile kıl kökleri toplandığı için herhangi bir kayıp yaşanması söz konusu değildir. Basit ve ağrısız bir uygulamadır. Operasyondan hemen sonra kişi günlük yaşantısına dönebilir. Operasyon cerrahi bir uygulamadır. Estetik uygulama olduğu düşünülse de tecrübe ve uzmanlık gerektirir. Greft toplanması ve ekimi aynı anda uygulanabilir. Bu nedenle uzun süren bir işlem değildir. Kişinin günlük yaşantısını etkilemez. Operasyonun sonucu iki hafta sonra ortaya çıkar. İki haftanın sonunda yeni kaşlarınızın şekli tam olarak belli olur. Operasyon sonrasında herhangi bir sorun yaşarsanız hemen hekime danışmalısınız.

Kaş Ekimi Aşamaları

Kaş ekimi işlemi aynı saç ekimi olduğu gibi fiziki muayene, anestezi işlemi, greftlerin toplanması, greftlerin sınıflandırılması ve greftlerin ekilmesi olmak üzere toplam beş  aşamada gerçekleştirilir. Fiziki muayene aşaması operasyondan bir hafta önce uygulanabilir. İşlem günü hasta hazırlanır ve uzman doktor tarafından lokal anestezi uygulanır. Anestezi aşaması yaklaşık bir 10 dakika kadar sürer. Yeterli uyuşma derecesi sağlandıktan sonra  diğer aşamaya geçilebilir.

Greftlerin toplanacağı alan yine hekim tarafından belirlenir. Greftler punch yardımı ile tek tek toplanır ve içerisinde solüsyon bulunan kaba alınır. Solüsyon greftlerin hasara uğramasını önlemek için kullanılır. Greftlerin sınıflandırılması aşaması laboratuvar ortamında gerçekleştirilir. Toplanan greftlerin içinde cansız, zayıf ve tutunamayacak özellikte olanlar ayrıştırılır. Bu sayede sadece sağlıklı köklerin ekimi sağlanır ve işlemin başarı oranı artar. Ekim yapılacak bölgede cihaz yardımı ile kanallar açılır. Açılan kanallar ekime hazır hale geldikten sonra kökler ekilir ve işlem tamamlanır.

Kaş Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi işleminin başarılı olması ve hastanın sonucundan memnun kalması için dikkat edilmesi gereken bazı uygulamalar vardır. İlk olarak enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonları engellemek için mutlaka steril ve tek kullanımlık malzemeler tercih edilmelidir. Tek kullanımlık olmayan ürünler her işlemden önce sonrasında mutlaka uygun sterilizasyon yöntemleri ile steril ettirilmelidir.

Kaş ekimi işleminde doğal görüntü yakalamak önemlidir. Doğal görünmeyen kaşların estetik olması mümkün değildir. Kişinin yüz hatları, saçlarının yönü ve var olan kaşlarının yönü dikkate alınarak yeni kaş şekli belirlenir.  Profesyonel hizmet veren ve doğru ekipman kullanan kurumlardan hizmet aldığınız sürece doğal  ve yüzünüz ile birebir uyumlu bir kaş şekline sahip olabilirsiniz.

Kaş Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş Ekiminde Yaş Sınırı Var mıdır?
Kaş Ekimi için Hangi Bölgeden Kıl Kökü Alınır?
Kaş Ekiminde Başarısız Olma İhtimali Var mı?
Kaş Ekimi için Kaşların Tamamen Dökülmüş Olması mı Gerekir?
Kaş Ekimi Kalıcı mıdır?
Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası 10. Gün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük çekincesi işlem sonrası dış görünümlerinin nasıl olacağı. Merak etmeyin, saç ekimi izleri 10 günde yok oluyor.

+90(542) 415 10 80

Hasta Yorumları

“Nejla hanım benimde saç ekimimi yaptı özellikle kendisinin bizzat saç ekimi uygulamasını yapması ilgi alakası ve profesyonelliği tartışılamaz bende çok araştırdım yaklaşık iki sene kadar çok memnunum şu an herkese tavsiye ederim..”
“Hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir saç ekim merkezidir.Necla hanım ve ekibine güvenin, doğal görünümlü saçlara kavuşmanın mutluluğunu yaşayın.Ben kendilerine çok teşekkür ederim.Yaptıkları ekimden fazlasıyla memnun kaldım.Emeğinize sağlık Necla hanım..”
“Saç ekimi yaptıracak olanlar, Çok tanıdığım hizmet aldı Necla Hanım ve kendisi gibi tecrübeli güleryüzlü samimiyet dolu işinin ehli ekibi başka yerde bulamazsınız , zaten kendileriyle konuşursanız duyacaksınız ki en büyük referansları yaptıkları işlerdir. saç analizini en doğru şekilde yapıp üst düzey ilgi alaka gösteriyorlar. gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendiren sadece yapılan işlemde değil sonrasında da tüm sorularınıza yanıt veren işini önemseyen bir ekip.”
Zeki Karav
Mehmet Yılmaz
Duygu İnce

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara