saç ekimi sonrası kabuklanma nasıl temizlenir

Saç Ekimi Sonrası Kabuklaşma

Saç ekimi sonrası süreçte olağan olarak gelişme gösterecek olan kabuklaşma evresi yeni saçlarınıza kavuşmanın bir sinyali olarak vücudun vermiş olduğu olumlu bir tepkidir. Yeni saçlarınızın sorunlu olan bölgeye ekim işleminin ardından donör bölgenin tekrar hayat bulması ve oluşan yaraların iyileşme sürecidir. Daha sonra bu bölgeden çıkacak olan saçların da ön hazırlığı niteliğindedir.

Kabuklaşma evresi korkulacak bir durum değil aksine olumlu bir gelişmedir.

Merkezimizi saç ekimi konusunda tercih etmiş değerli misafirlerimizin en iyi hizmeti alması için uzmanlarımız saç ekimi öncesi ve sonrası tüm süreçte hastalarımıza operasyonel süreçten sonraki bir yıllık gelişim sürecine kadar eksiksiz bilgiler vermekte ve danışmanlarımız aracılığı ile takibini yapmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Kabuklanma Nasıl Temizlenir?

Saç ekimi işleminden sonrasında ki birinci hafta (1.hafta) yeni saçlar için açılan kanal yaralarının iyileşmesi ve sonucunda saç uçlarına kabuk oluşumu gerçekleşmektedir. Bu kabuklar uzmanlarımız tarafından size tarif edilecek şekilde düzenli olarak yıkamalarla temizlenmelidir. Kabuk temizleme işleminden sonra ki süreçte saç kırılmaları günlük olarak başlamaktadır.

Süreç bu şekilde ilerlerken (1 ay) bir ayın sonunda yeni saçlarınız derinin altında gelişim yerleşmekte olduğu için saç derisi yüzeyinde olan saçlarda dökülme evresi başlar. Bu aşama endişelenecek bir durum değildir. Yeni saçlarının saç derisi altında tam olarak yerleşmesi ve güçlenmesi (6-12 ay) altı ile 12 arasında gerçekleşir. Yeniden sağlıklı saçlara kavuşmanız için tüm bu süreçte yeni saçlarınızın gelişimi uzmanlarımız tarafından kontrol edilmektedir.

Son Olarak;

Sivilce, aşırı kabuklanma, siyah nokta ve deri üstü gözenek tıkanması gibi oluşabilecek sorunlar saç oluşumunuzu ciddi oranda etkilemektedir. Danışma ve bilgi için kurumumuzla sürekli iletişim halinde olunuz. Aylık olarak kontrole mutlaka gelmelisiniz. Gelme imkanınız yoksa danışman arkadaşlarımıza aylık olarak resim yollamanız ve size önereceğimiz çözümlerimizi uygulamanız gerekmektedir.

Saygılar;

Necla Sevim Akbaş

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara