fbpx
saç prp tedavisi

Saç Prp Tedavisi Nedir?

Prp saç tedavisi, kişinin kendi vücudundan alınan kanın, zengin maddeler ile işlem görerek, yeniden kişinin sorunlu saç yapısına enjekte edilmesi ile ortaya çıkan bir yöntemdir. Kişinin vücudundan alınmakta olan kanın, plazmasının özel bir işlem ile ayrışması sağlanmakta, daha sonra işlem görmüş olan bu kan kişinin saç diplerine enjekte edilmektedir. İçerisinde ilaç ya da yabancı herhangi bir madde bulundurmayan bu yöntem, tamamen doğal bir yenileme süreci sağlamaktadır. Saç Prp, sorunlu saç bölgelerindeki saçların dökülmesini önlemekte, saç tellerinde kalınlaşmalar olmasını sağlamakta, zayıf ve kırılgan olan saçların güçlenmesi için gerekli desteği sağlamaktadır.

Randevu Al

Saç Prp Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kan Alma Aşaması
Prp saç tedavisi için kişiden 10cc kan alınmaktadır. Bu kan bir çay bardağının onda biri kadardır.

Santrifüj Aşaması

Kişiden alınan kan, santrifüj cihazına yerleştirilmekte ve burada kırmızı kan ve beyaz kanın ayrışması sağlanmaktadır. Prp ve Ppp gibi platelet yönünden zengin maddeler bu işlem sayesinde açığa çıkmaktadır. Saça gerekli olan desteği verecek olan maddeler de bunlardır. Bu aşama yaklaşık 8-10 dakika kadar sürmektedir.

Uygulama Aşaması

Cihazdan elde edilen yeni hücre yapılandırmasını, hızlı beslenmeyi ve kaliteli kan dolaşımını aktif eden kan, küçük iğneler yardımı ile kişinin saç derisi altına enjekte edilmektedir.

Uygulama Süresi

Prp saç tedavisinde tek bir seans yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Uygulama yapılmadan önce sorunlu bölgeye anestezik solüsyon uygulanmaktadır.

prp

Saç Prp Kimlerde İşe Yarar?

Prp saç dökülme tedavisi, saçlarında seyrelme olan kişilerde, erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkek bireylerde, saçlarında incelme olan herkeste işe yarayan bir yöntemdir. Uygulama hamile ve emziren kadınlara yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra kan sulandırıcı ilaç alan, kanser hastası olan ve geçmişinde kanser hastalığı yaşamış olan bireylerde de bu uygulama yapılmamaktadır.

Saç Prp Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Prp Tedavisinin Riskleri Var Mıdır?
Prp İşlemi esnasında hastalar ağrı hisseder mi ?
Saç Prp Tedavisi Kaç Seans Sürmektedir?
Prp Sonrası Etkisi Ne Zaman Görülür?
Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç Ekimi Sonrası 10. Gün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük çekincesi işlem sonrası dış görünümlerinin nasıl olacağı. Merak etmeyin, saç ekimi izleri 10 günde yok oluyor.

+90(542) 415 10 80

Hasta Yorumları

“Nejla hanım benimde saç ekimimi yaptı özellikle kendisinin bizzat saç ekimi uygulamasını yapması ilgi alakası ve profesyonelliği tartışılamaz bende çok araştırdım yaklaşık iki sene kadar çok memnunum şu an herkese tavsiye ederim..”
“Hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir saç ekim merkezidir.Necla hanım ve ekibine güvenin, doğal görünümlü saçlara kavuşmanın mutluluğunu yaşayın.Ben kendilerine çok teşekkür ederim.Yaptıkları ekimden fazlasıyla memnun kaldım.Emeğinize sağlık Necla hanım..”
“Saç ekimi yaptıracak olanlar, Çok tanıdığım hizmet aldı Necla Hanım ve kendisi gibi tecrübeli güleryüzlü samimiyet dolu işinin ehli ekibi başka yerde bulamazsınız , zaten kendileriyle konuşursanız duyacaksınız ki en büyük referansları yaptıkları işlerdir. saç analizini en doğru şekilde yapıp üst düzey ilgi alaka gösteriyorlar. gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.teknolojik imkanları en iyi şekilde değerlendiren sadece yapılan işlemde değil sonrasında da tüm sorularınıza yanıt veren işini önemseyen bir ekip.”
Zeki Karav
Mehmet Yılmaz
Duygu İnce

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara